Home|Sports & Tournaments|Football|Football - 2017|Spectrum Livestreams

Spectrum Livestreams

Spectrum Sports Schedule - State Semifinals (Nov. 24)

LIVE GAMES ON SPECTRUM SPORTS
Division I
6 Mentor (12-1) vs. Powell Olentangy Liberty (11-2) at Mansfield Senior Arlin Field (channel 311 in NE Ohio, channel 314 in Central Ohio)
10 Cin. Colerain (11-2) vs. 8 Pickerington Central (12-1) at Springfield Evans Stadium (channel 311 in Central Ohio, 314 in SW Ohio)
Division II
Massillon Washington (10-3) vs. 2 Cin. Winton Woods (12-1) at Columbus St. Francis DeSales Alumni Stadium (channel 311 in SW Ohio, 314 in NE Ohio)
 
LIVE GAMES ON MYSPECTRUMSPORTS.COM
Division II
1 Avon (13-0) vs. 5 Akron Archbishop Hoban (12-1) at Brunswick Auto Mart Stadium
Division III
Akron St. Vincent-St. Mary (10-3) vs. Dresden Tri-Valley (12-1) at Massillon Perry Stadium
8 Tol. Central Catholic (11-2) vs. 1 Trotwood-Madison (13-0) at Piqua Alexander Stadium
Division IV
New Concord John Glenn (11-2) vs. 7 Clarksville Clinton-Massie (12-1) at Hilliard Darby Stadium
Division V
2 Canfield South Range (13-0) vs. 1 Pemberville Eastwood (13-0) at Strongsville Pat Catan Stadium
3 Wheelersburg (13-0) vs. Middletown Madison (11-2) at Chillicothe Herrnstein Field
Division VI
1 Maria Stein Marion Local (13-0) vs. 5 Findlay Liberty-Benton (12-1) at Wapakoneta Harmon Field
2 Kirtland (13-0) vs. 3 Nelsonville-York (13-0) at New Philadelphia Woody Hayes Quaker Stadium
Division VII
3 Danville (12-1) vs. 5 Cuyahoga Heights (11-1) at Orrville Red Rider Stadium, Heartland Field
1 Norwalk St. Paul (13-0) vs. Minster (9-4) at Lima Senior Spartan Stadium
 
Pairings shown with final AP state rank & current records. Home team listed first.

Livestream Schedule

Livestream Game Replays

Spectrum Sports Schedule - Regional Finals (Nov. 17)

LIVE GAMES ON SPECTRUM SPORTS
Division I, Region 1 – NE Ohio
1 Cle. St. Ignatius (11-1) vs. 3 Mentor (11-1) at Bedford Bearcat Stadium
Division I, Region 3 – Central Ohio
5 Pickerington North (10-2) vs. 3 Pickerington Central (11-1) at Cols. St. Francis DeSales Alumni Stadium
Division I, Region 4 – SW Ohio
1 Cin. St. Xavier (11-1) vs. 2 Cin. Colerain (10-2) at Mason Dwire Field at Atrium Stadium
 
LIVESTREAM GAMES ON MYSPECTRUMSPORTS.COM
Division I, Region 2
1 Tol. Whitmer (12-0) vs. 2 Powell Olentangy Liberty (10-2) at Findlay Donnell Stadium
Division II, Region 5
1 Akr. Archbishop Hoban (11-1) vs. 2 Barberton (12-0) at Green Memorial Stadium
Division II, Region 7
5 New Albany (8-4) vs. 2 Massillon Washington (9-3) at Mansfield Sr. Arlin Field
Division II, Region 8
1 Cin. La Salle (10-2) vs. 2 Cin. Winton Woods (11-1) at Cin. Withrow Angus King Stadium
Division III, Region 11
5 Dresden Tri-Valley (11-1) vs. 3 Cols. Bishop Hartley (11-1) at Newark Paul "Hoss" Starr Stadium at White Field
Division IV, Region 16
4 Clarksville Clinton-Massie (11-1) vs. 2 Cin. Wyoming (12-0) at Lakota West Firebird Field
Division V, Region 18
1 Pemberville Eastwood (12-0) vs. 2 Marion Pleasant (10-1) at Lima Sr. Spartan Stadium
Division V, Region 19
1 Wheelersburg (12-0) vs. 3 Johnstown-Monroe (10-2) at Chillicothe Herrnstein Stadium
Division VI, Region 21
1 Rootstown (12-0) vs. 3 Kirtland (12-0) at Solon Stewart Field
Division VI, Region 24
4 Coldwater (9-3) vs. 2 Maria Stein Marion Local (12-0) at Sidney Memorial Stadium

Spectrum Sports Schedule - Regional Semifinals (Nov. 10)

LIVE GAMES ON SPECTRUM SPORTS
Division I, Region 1
2 Lakewood St. Edward (10-1) vs. 3 Mentor (10-1) at Parma Byers Field, live 7:30pm ch. 311 in NE Ohio
Division II, Region 8
2 Cin. Winton Woods (10-1) vs. 3 Cin. Anderson (10-1) at Lakota West Firebird Field, live 7:30pm ch. 314 in SW Ohio/ch. 311 in Central Ohio
 
LIVE GAMES ON MYSPECTRUMSPORTS.COM
Division I, Region 1
1 Cle. St. Ignatius (10-1) vs. 4 Euclid (9-2) at Bedford Bearcat Stadium
Division I, Region 2
2 Powell Olentangy Liberty (9-2) vs. 6 Gahanna Lincoln (7-4) at Westerville North Jim McCann Stadium
Division I, Region 3
1 Centerville (10-1) vs. 5 Pickerington North (9-2) at Springfield Evans Stadium
2 Hilliard Bradley (11-0) vs. 3 Pickerington Central (10-1) at Cols. St. Francis DeSales Alumni Stadium
Division I, Region 4
1 Cin. St. Xavier (10-1) vs. 4 Cin. Sycamore (9-2) at Mason Dwire Field/Atrium Stadium
2 Cin. Colerain (9-2) vs. 3 Mason (9-2) at Cin. Princeton Mancusco Viking Stadium
Division II, Region 5
2 Barberton (11-0) vs. 3 Bedford (10-1) at Ravenna Gilcrest Field at Portage Community Bank Stadium
Division III, Region 9
7 Tallmadge (8-3) vs. 6 Akron St. Vincent-St. Mary (8-3) at Richfield Revere Joe Papano Stadium
Division III, Region 12
7 Dayton Chaminade Julienne (8-3) vs. 6 New Richmond (9-2) at Monroe Hornet Stadium

Spectrum Sports Schedule - Regional Quarterfinals (Nov. 3)

LIVE GAMES ON SPECTRUM SPORTS 
Division I, Region 1
6 Stow-Munroe Falls (9-1) at 3 Mentor (9-1), live 7:30pm ch. 311 in NE Ohio
Division I, Region 3
6 Clayton Northmont (8-2) at 3 Pickerington Central (9-1), live 7:30pm ch. 311/510 in Central Ohio, live 7:30pm ch. 314 in SW & NE Ohio
Division II, Region 8
6 Troy (8-2) at 3 Cin. Anderson (9-1), Iive ch. 311 in SE Ohio, live channel 314 in Central Ohio
 
LIVE GAMES ON MYSPECTRUMSPORTS.COM
Division I, Region 1
5 Massillon Jackson (8-2) at 4 Euclid (8-2)
Division I, Region 2
5 Lewis Center Olentangy (7-3) at 4 Dublin Coffman (8-2)
Division I, Region 3
7 Kettering Fairmont (7-3) at 2 Hilliard Bradley (10-0)
Division I, Region 4
6 Cin. West Clermont (7-3) at 3 Mason (8-2)
7 Cin. Archbishop Moeller (4-6) at 2 Cin. Colerain (8-2)
Division II, Region 5
5 Hudson (7-3) at 4 Lyndhurst Brush (8-2)
Division II, Region 8
7 Chillicothe (8-2) at 2 Cin. Winton Woods (9-1)
Division III, Region 10
7 Mansfield Senior (8-2) at 2 Bay Village Bay (10-0)
Division III, Region 11
6 New Philadelphia (9-1) at 3 Cols. Bishop Hartley (9-1)