10/18/03                         Men's XCountry Meet Results                             PAGE  1
                                          MEET RESULTS

               DIVISION II DISTRICT       AT  TERRA COMMUNITY COLLEGE    10/18/03


                      Division II District CC at Terra CC

                                          MEN'S 5K RUN

 旼컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴커
                                            SCORES                                           
   1. Pemberville Eastwood                 91     7. Vermilion                           156 
   2. Bellevue                             96     8. Oak Harbor                          168 
   3. Fostoria                             99     9. Castalia Margaretta                 171 
   4. Rossford                            109    10. Port Clinton                        246 
   5. Huron                               131    11. Upper Sandusky                      278 
   6. Clyde                               143    12. Genoa Area                          346 
 읕컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴켸

  FIN   NAME                           TEAM                                        RESULTS   PTS
    1.  Jimmy O'Brien (11)             Pemberville Eastwood                        16:35.5     1
    2.  Scott Lasch (11)               Huron                                       16:36.1     2
    3.  Corey Johnson (9)              Pemberville Eastwood                        17:13.5     3
    4.  Danny Jordan (11)              Fostoria                                    17:15.9     4
    5.  Nathan Judd (12)               Port Clinton                                17:19.8     5
    6.  Adam Miller (12)               Castalia Margaretta                         17:20.1     6
    7.  Jon Taylor (12)                Clyde                                       17:20.9     7
    8.  Phil Cooley (12)               Fostoria                                    17:21.2     8
    9.  Tyler Martinez (12)            Clyde                                       17:23.0     9
   10.  Justin Nottke (12)             Bellevue                                    17:30.7    10
   11.  Dave Wallingford (12)          Bellevue                                    17:35.1    11
   12.  Matt Eybs (12)                 Vermilion                                   17:35.4    12
   13.  Jim Kuli (11)                  Oak Harbor                                  17:41.7    13
   14.  Brett MacDonald (11)           Clyde                                       17:41.9    14
   15.  Mitchell Wray (11)             Rossford                                    17:43.7    15
   16.  Brett Veach (10)               Bellevue                                    17:46.0    16
   17.  Aaron Stewart (11)             Castalia Margaretta                         17:46.3    17
   18.  Doug Russell (12)              Pemberville Eastwood                        17:49.9    18
   19.  Brandon Hohman (12)            Vermilion                                   17:50.3    19
   20.  Tyler Boris (9)                Rossford                                    17:50.7    20
   21.  Jacob Diebler (11)             Fostoria                                    17:59.1    21
   22.  Jon Diebler (9)                Fostoria                                    17:59.6    22
   23.  Rajesh Nagisetty (11)          Rossford                                    18:02.4    23
   24.  Josh Orndorff (10)             Huron                                       18:09.6    24
   25.  Matt Ivoska (12)               Rossford                                    18:13.5    25
   26.  Jeff McMahon (12)              Rossford                                    18:13.7    26
   27.  John Yount (10)                Castalia Margaretta                         18:15.6    27
   28.  John Marshall (10)             Huron                                       18:18.6    28
   29.  Jake Grice (12)                Bellevue                                    18:20.0    29
   30.  Zach Ferres (11)               Bellevue                                    18:25.1    30
   31.  Brian Ackerman (10)            Bellevue                                    18:29.0     P
   32.  Steven Collins (10)            Huron                                       18:33.6    32
   33.  Jordan Tolek (9)               Pemberville Eastwood                        18:39.4    33
   34.  Mike Akers (12)                Vermilion                                   18:44.3    34
   35.  Jake Lemon (10)                Oak Harbor                                  18:45.5    35
   36.  Leo Adams (9)                  Pemberville Eastwood                        18:47.6    36
   37.  Nick Davis (10)                Vermilion                                   18:53.4    37
   38.  Ryan Seymour (10)              Oak Harbor                                  18:57.0    38
   39.  Brian Hemminger (12)           Oak Harbor                                  18:59.6    39
   40.  Jason Mang (11)                Pemberville Eastwood                        18:59.9     P
   41.  Andrew Starr (9)               Pemberville Eastwood                        19:01.5     P
   42.  Curt Hill (12)                 Bellevue                                    19:03.4     P
   43.  Lucas Bechtel (9)              Oak Harbor                                  19:05.9    43
   44.  Drew McClellan (9)             Fostoria                                    19:06.8    44
   45.  Patrick Gioffre (9)            Huron                                       19:07.7    45
   46.  Billy Reese (11)               Fostoria                                    19:08.2     P
   47.  Bobby Kilbride (10)            Upper Sandusky                              19:12.4    47
   48.  Sean Avila (10)                Castalia Margaretta                         19:13.3    48
   49.  Nate Overmire (12)             Fostoria                                    19:16.1     P
   50.  Sean Anderson (10)             Port Clinton                                19:18.6    50
   51.  Greg Myers (11)                Huron                                       19:23.5     P
   52.  Jeff Whitt (9)                 Clyde                                       19:24.4    52
   53.  Tony Woods (10)                Huron                                       19:26.8     P
   54.  Mike Cremean (11)              Vermilion                                   19:29.6    54
   55.  Jason Holleran (12)            Millbury Lake                               19:30.3     -
   56.  Korey Newell (12)              Upper Sandusky                              19:37.3    55
   57.  Phil Sturgeon (12)             Upper Sandusky                              19:39.5    56
   58.  Adam Hehr (9)                  Port Clinton                                19:50.7    57
   59.  Doug Sturgeon (10)             Upper Sandusky                              19:55.0    58
   60.  Collin Meisel (10)             Vermilion                                   19:55.6     P
   61.  Chris Warga (10)               Oak Harbor                                  19:58.5     P
   62.  Jake Zieber (11)               Clyde                                       20:00.8    61
   63.  Eric Zamora (12)               Upper Sandusky                              20:04.0    62
   64.  Matt Traver (12)               Genoa Area                                  20:04.2    63
   65.  Andrew Hartman (11)            Genoa Area                                  20:14.8    64
   66.  David Lonneman (10)            Port Clinton                                20:15.9    65
   67.  Cory Brown (11)                Genoa Area                                  20:18.1    66
   68.  Zach Jess (9)                  Oak Harbor                                  20:19.7     P
   69.  Zak Meyer (10)                 Clyde                                       20:40.1     P
   70.  Josh Smith (10)                Port Clinton                                20:43.9    69
   71.  Austin McDonough (10)          Port Clinton                                20:55.0     P
   72.  Mike Garza (11)                Port Clinton                                20:58.8     P
   73.  Qasim Afridi (9)               Rossford                                    21:15.9     P
   74.  Joel Liptack (11)              Millbury Lake                               21:28.1     -
   75.  Scott Hughes (10)              Castalia Margaretta                         21:29.8    73
   76.  Dustin Bosworth (10)           Castalia Margaretta                         22:02.2     P
   77.  Matt Woodland (9)              Clyde                                       22:05.5     P
   78.  Mike Long (11)                 Millbury Lake                               22:10.7     -
   79.  Jacob Worley (11)              Genoa Area                                  22:16.2    76
   80.  Conrad Judersleben (12)        Genoa Area                                  22:30.3    77
   81.  Tim Albrethsen (12)            Vermilion                                   22:30.9     P
   82.  Justin Christian (10)          Castalia Margaretta                         23:36.0     P

         TEAM                                     NAME                    FIN    RESULTS    PTS

     1.  Pemberville Eastwood                     Jimmy Obrien (11)         1      16:35      1
                                                  Corey Johnson (9)         3      17:13      3
                                                  Doug Russell (12)        18      17:49     18
                                                  Jordan Tolek (9)         33      18:39     33
                                                  Leo Adams (9)            36      18:47     36
                                                  Jason Mang (11)          40      18:59
                                                  Andrew Starr (9)         41      19:01

         Pemberville Eastwood                     ** TEAM TOTAL **               1:29:03     91

     2.  Bellevue                                 Justin Nottke (12)       10      17:30     10
                                                  Dave Wallingford (12)    11      17:35     11
                                                  Brett Veach (10)         16      17:46     16
                                                  Jake Grice (12)          29      18:20     29
                                                  Zach Ferres (11)         30      18:25     30
                                                  Brian Ackerman (10)      31      18:29
                                                  Curt Hill (12)           42      19:03

         Bellevue                                 ** TEAM TOTAL **               1:29:36     96

     3.  Fostoria                                 Danny Jordan (11)         4      17:15      4
                                                  Phil Cooley (12)          8      17:21      8
                                                  Jacob Diebler (11)       21      17:59     21
                                                  Jon Diebler (9)          22      17:59     22
                                                  Drew McClellan (9)       44      19:06     44
                                                  Billy Reese (11)         46      19:08
                                                  Nate Overmire (12)       49      19:16

         Fostoria                                 ** TEAM TOTAL **               1:29:40     99

     4.  Rossford                                 Mitchell Wray (11)       15      17:43     15
                                                  Tyler Boris (9)          20      17:50     20
                                                  Rajesh Nagisetty (11)    23      18:02     23
                                                  Matt Ivoska (12)         25      18:13     25
                                                  Jeff McMahon (12)        26      18:13     26
                                                  Qasim Afridi (9)         73      21:15

         Rossford                                 ** TEAM TOTAL **               1:30:01    109

     5.  Huron                                    Scott Lasch (11)          2      16:36      2
                                                  Josh Orndorff (10)       24      18:09     24
                                                  John Marshall (10)       28      18:18     28
                                                  Steven Collins (10)      32      18:33     32
                                                  Patrick Gioffre (9)      45      19:07     45
                                                  Greg Myers (11)          51      19:23
                                                  Tony Woods (10)          53      19:26

         Huron                                    ** TEAM TOTAL **               1:30:43    131

     6.  Clyde                                    Jon Taylor (12)           7      17:20      7
                                                  Tyler Martinez (12)       9      17:23      9
                                                  Brett MacDonald (11)     14      17:41     14
                                                  Jeff Whitt (9)           52      19:24     52
                                                  Jake Zieber (11)         62      20:00     61
                                                  Zak Meyer (10)           69      20:40
                                                  Matt Woodland (9)        77      22:05

         Clyde                                    ** TEAM TOTAL **               1:31:48    143

     7.  Vermilion                                Matt Eybs (12)           12      17:35     12
                                                  Brandon Hohman (12)      19      17:50     19
                                                  Mike Akers (12)          34      18:44     34
                                                  Nick Davis (10)          37      18:53     37
                                                  Mike Cremean (11)        54      19:29     54
                                                  Collin Meisel (10)       60      19:55
                                                  Tim Albrethsen (12)      81      22:30

         Vermilion                                ** TEAM TOTAL **               1:32:31    156

     8.  Oak Harbor                               Jim Kuli (11)            13      17:41     13
                                                  Jake Lemon (10)          35      18:45     35
                                                  Ryan Seymour (10)        38      18:57     38
                                                  Brian Hemminger (12)     39      18:59     39
                                                  Lucas Bechtel (9)        43      19:05     43
                                                  Chris Warga (10)         61      19:58
                                                  Zach Jess (9)            68      20:19

         Oak Harbor                               ** TEAM TOTAL **               1:33:27    168

     9.  Castalia Margaretta                      Adam Miller (12)          6      17:20      6
                                                  Aaron Stewart (11)       17      17:46     17
                                                  John Yount (10)          27      18:15     27
                                                  Sean Avila (10)          48      19:13     48
                                                  Scott Hughes (10)        75      21:29     73
                                                  Dustin Bosworth (10)     76      22:02
                                                  Justin Christian (10)    82      23:36

         Castalia Margaretta                      ** TEAM TOTAL **               1:34:03    171

    10.  Port Clinton                             Nathan Judd (12)          5      17:19      5
                                                  Sean Anderson (10)       50      19:18     50
                                                  Adam Hehr (9)            58      19:50     57
                                                  David Lonneman (10)      66      20:15     65
                                                  Josh Smith (10)          70      20:43     69
                                                  Austin McDonough (10)    71      20:55
                                                  Mike Garza (11)          72      20:58

         Port Clinton                             ** TEAM TOTAL **               1:37:25    246

    11.  Upper Sandusky                           Bobby Kilbride (10)      47      19:12     47
                                                  Korey Newell (12)        56      19:37     55
                                                  Phil Sturgeon (12)       57      19:39     56
                                                  Doug Sturgeon (10)       59      19:55     58
                                                  Eric Zamora (12)         63      20:04     62

         Upper Sandusky                           ** TEAM TOTAL **               1:38:27    278

    12.  Genoa Area                               Matt Traver (12)         64      20:04     63
                                                  Andrew Hartman (11)      65      20:14     64
                                                  Cory Brown (11)          67      20:18     66
                                                  Jacob Worley (11)        79      22:16     76
                                                  Conrad Judersleben (12)  80      22:30     77

         Genoa Area                               ** TEAM TOTAL **               1:45:22    346

         Millbury Lake                            Jason Holleran (12)      55      19:30
                                                  Joel Liptack (11)        74      21:28
                                                  Mike Long (11)           78      22:10

         Millbury Lake                            ** TEAM TOTAL **               1:03:08