Home|Admin|Mac Morrison Award Winners

Mac Morrison Award Winners

2018
Dan Gorbett - Galion
Dave Domonkos - Vermillion
Joe Horn - Waynesfield-Goshen
Dave Lee - Elmwood
2017
Mike Lee - Minster
Phil Joseph - Bucyrus
Connie Coleman - Fremont St Joe
2016
John Heringhaus - Mansfield St Pete
Terry Heringhaus-Mansfield St Pete 
Bill Stoner - Lexington
2015
Pam Edgell - Notre Dame Academy 
Michele Story - Elmwood HS
Denny Rissler - Liberty Benton HS
 
2014
Larry Siclair - Napoleon H.S.
Ernie & Nila McCullough - Willard H.S.
Nancy Otto - Edison H.S.
Jeff Loerhke - Ottawa-Glandorf H.S.
Bob Polacheck - Port Clinton H.S.
Ted Miller - Leipsic H.S.
 
2013
Dan Feasel – Crestview (convoy)
John Harris – Lexington HS
Homer Hendricks – North Central HS
Duane May – Mans St Peters HS
Jim Rinaldo – Danbury HS
Dave Ripke – Pettisville HS
Pat Welfle – Edison (Milan)
2012
Tim Boeckman – St Henry
Art Bucci – Fremont Ross
James Intagliata – Cardinal Stritch
Stan Wilker – Marion Local
2011
Bernie Seiler – Sandusky HS
Katie Hortsman
2010
Mike Brown – Maumee HS
Ray Etzler – Crestview (convoy)
Carl Fisher – Fostoria HS
Mike Risner – Upper Scioto Valley HS
2009
Steve Bouillon, New Riegel H.S
Max Flaugher, Elmwood H.S
Charles Koch, Montpelier H.S.
Charles Lococo, Sandusky St M
2008
Dorthy Edwards, Elida H.S.
2007
Dan Kern, Miller City H.S.
Ralph Snyder, Lincolnview H.S.
Bob Fisher, Swanton H.S.
2006
Phil Pearson, Shelby H.S.
2005
Char Sharp, Archbold H.S.
Tim James, Coldwater H.S.
Clair Muscaro, O.H.S.A.A.
2004
Jim Berry, Cory-Rawson H.S.
Larry Morrison, Sylvania H.S.
Urbie Lauf, Ottawa-Glandorf H.S.
2003
Warner Hagg, Crestline H.S.
Keith Kiggins, Delphos Jefferson H.S.
2002
Edna Albright, Plymouth H.S.
Rod Gale, Port Clinton H.S
Jerry Schoonover, Bath H.S.
Tom Sakemiller, Ottoville H.S.
2001
Joseph Berthold, Hilltop H.S.
John Hohn, Riverdale H.S.
Dwaine Holt, Bath H.S.
David Hansbarger, Swanton H.S
Bill Nopper, Waite H.S.
2000
Bill Goodwin, Allen East H.S.
Jim Oberlander, Columbian H.S.
Dick Switzer, Fostoria H.S.
Doran Snyder, Toledo Christian H.S.
Gretchen Pritchard, Bath H.S.
1999
John Brueggemeier, Old Fort H.S
Norm Niedermeier, Ottawa Hills
Robert Haas, Willard H.S.
Bernie Reinhardt, Shawnee
1998
Dennis Bird, Danbury Lakeside H.S.
Jesse Hagy, Huron H.S.
Dick Tiffany, Kenton H.S.
Richard Obrecht, Ashland H.S.
Larry Siclair, Napoleon H.S.
1997
Jim Hudson, Colonel Crawford H.S.
Gene Peluso, St. Wendelin H.S.
Dick Baldwin, Ayersville H.S.
Bill Faherty, Fostoria
Bob Smith, Fremont St. Joe H.S.
1996
Dick Albaugh, Anthony Wayne H.S
Richard Meyer, Oak Harbor H.S.
Marion Althouse, Colonel Crawford H.S.
Lloyd Swords, Huron H.S.
1995
Les Hauenstein, Clearfork H.S.
Don Stevens, Napoleon H.S.
Lou Brunswick, Coldwater H.S.
Joe Lotycz, Fremont Ross H.S.
1994
Al Moore, Tinora H.S.
Skip Baughman, Memorial H.S.
Bob Arnzen, Delphos St. John’s H.S.
Larry Fruth, Wauseon H.S.